Informacje na temat różnych form ruchu.

Sport to zdrowie

 

Różnego rodzaju formy aktywności ruchowej są doskonałym sposobem na utrzymanie dobrego stanu zdrowia.
Dotyczy to zarówno ludzi młodych, dzieci, młodzieży a także dorosłych jak również osób w podeszłym wieku.

 
marzec
21 '18

Zdjęcie, czyli o pamiątkach z przeszłości

Jędrzej Mykita

Jędrzej Mykita

Na Górnym Śląsku w wielu domach przechowuje się stare fotografie przodków. Niejednokrotnie zdjęcia te mają ponad sto lat, a mimo upływu czasu nadal wabią oczy bacznego obserwatora przeglądającego rodzinny album. Część zdjęć jednak jest uszkodzona, nadszarpnięta zębem czasu. 
Dzisiejsza technika fotograficzna pozwala jednak przywrócić dawny blask starym zdjęciom. Wystarczy kilka chwil, aby zdjęcie prababci wyglądało, jak nowe, przed chwilą wykonane. Patrząc na obrazy powstałe przy użyciu aparatu fotograficznego dostrzec można, że na Śląsku przed laty wykonywało się stosunkowo dużo zdjęć. Zdjęcia dziecięce, zdjęcia ważnych uroczystości, a nawet zdjęcia z pogrzebów można znaleźć w archiwach każdego tradycyjnego domu na Górnym Śląsku. 
Zauważyć należy, że w okresie rozbudowy śląskiego przemysłu i świetności przedwojennych kopalń, to właśnie na Śląsku działało wiele zakładów fotograficznych. Przeglądając stare gazety z tego okresu znaleźć można reklamy, których nagłówki zaczynały się słowami: fotograf ślubny ze Śląska, czy zdjęcia ślubne w Katowicach. Ogłoszenia te zwykle nawiązywały do śląskich miast, gdyż najłatwiej z reguły było skorzystać z fotografa pracującego w miejscu zamieszkania swojej klienteli. 
Zaznaczyć należy, że śląscy fotografowie obok zdjęć osób i ważnych wydarzeń fotografowali również przemysł i przyrodę. Na wielu zdjęciach ze Śląska znajdziemy górnicze szyby, dymiące kominy, górnicze hałdy wzbijające się w niebo niczym beskidzkie szczyty. Znajdziemy również zdjęcia przedstawiające w oddali zwierzęta hodowlane, czy dzikie, jak chociażby bociany. Historia fotografii na Śląsku, to nie tylko piękne zdjęcia, ale ciekawe biografie Śląskich fotografów. Zobacz przykładową sesję na stronie http://www.karinafalinska.com/galeria/sesje-slubne-przygotowania/

zdjęcia dziecięce
zdjęcia ślubne w Katowicach
fotograf ślubny ze Śląska

frazy kluczowe: zdjęcia dziecięce, zdjęcia ślubne w Katowicach, fotograf ślubny ze Śląska


 

Warto zobaczyć

Czas wolny, Hobby, Rozrywka, Android, Audio, Auto, Biznes

Piszą na tym blogu

Jeremiasz Przygoda, Jonah Lomu, Jędrzej Mykita, Mirko Hirvonen, Samuel Wańko

Archiwum

Listopad 2018, Czerwiec 2018, Maj 2018, Marzec 2018, Luty 2018, Styczeń 2018, Grudzień 2017, Wrzesień 2017