Informacje na temat różnych form ruchu.

Sport to zdrowie

 

Różnego rodzaju formy aktywności ruchowej są doskonałym sposobem na utrzymanie dobrego stanu zdrowia.
Dotyczy to zarówno ludzi młodych, dzieci, młodzieży a także dorosłych jak również osób w podeszłym wieku.

 
maj
25 '18

Już za rok matura

Jeremiasz Przygoda

Jeremiasz Przygoda

Matura to ponoć najważniejszy egzamin w życiu każdego młodego człowieka. Egzamin dojrzałości - tak się o nim mówi. Wyniki matur determinują to, na jaką uczelnię i jaki kierunek dostaną się młodzi ludzie. Jednak zanim przystąpią do egzaminów czeka ich pierwszy "dorosły" bal. Studniówka. Tradycyjnie organizowana na sto dni przed majowymi egzaminami. 
Ma być okazją do zabawy ze znajomymi, przyjaciółmi oraz nauczycielami poznanymi w szkole średniej. Jest również szansą na odprężenie się przed miesiącami wytężonej pracy i nauki.Jak dobrze zorganizować i dobrze się bawić na studniówce? 
Za czasów naszych rodziców studniówki urządzane były w szkołach, na salach gimnastycznych. Współcześnie tej opcji raczej się nie praktykuje, szkoły wybierają na miejsce imprezy sale, restauracje, hotele czy muzea, a nawet barki lub kopalnie soli. Oczywiście to rada rodziców i sami uczniowie odpowiadają w głównej mierze za miejsce balu, także nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować go w budynku szkoły. 
Jak na każdej dłuższej zabawie, ważny jest catering - jedzenie musi być smaczne i powinno być go dużo. Co do drażliwej kwestii alkoholu, zwykle zabrania się go na tego typu imprezach. W dużej mierze zależy to od dyrekcji szkoły. Jednak najważniejszym elementem dobrego przyjęcia jest muzyka. DJ? Orkiestra? A może zespół coverowy na studniówke? 
Możliwości jest wiele. Warto jednak pamiętać, że studniówki odbywają się w całym kraju w tym samym terminie, na przełomie stycznia i lutego, a co za tym idzie, najlepsi wykonawcy muzyczni mogą być zarezerwowani na kilka miesięcy przed. 
Aby studniówkowe szaleństwa na długo zostały w pamięci młodzieży niezbędna jest również obecność fotografa i kamerzysty. Nie należy oczywiście zapomnieć o stosownym stroju, iście wieczorowym. Do tego dochodzi także odpowiednia fryzura i makijaż (w przypadku dziewcząt).
Całe to studniówkowe szaleństwo nie jest tanie, ceny za zaproszenie na bal wynoszą około 200 zł od osoby, a jeśli zaprasza się jako osobą towarzyszącą kogoś spoza szkoły, koszt ten wzrasta dwukrotnie. Cóż, nie jest to mały wydatek, ale kto nie odmówi sobie odrobiny luksusu przed najważniejszym egzaminem w życiu?
Autor: Szafir www.szafirwisznice.pl

hobby
rozrywka
czas wolny

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny


 

Warto zobaczyć

Czas wolny, Hobby, Rozrywka, Android, Audio, Auto, Biznes

Piszą na tym blogu

Jeremiasz Przygoda, Jonah Lomu, Jędrzej Mykita, Mirko Hirvonen, Samuel Wańko

Archiwum

Listopad 2018, Czerwiec 2018, Maj 2018, Marzec 2018, Luty 2018, Styczeń 2018, Grudzień 2017, Wrzesień 2017